Stand mı ? Stant mı ?

Aslında doğrusu tek başına kullanıldığında STANT olan, sonunda ek olduğunda STAND haline dönüşen (örneğin ÜRÜN STANDLARI, TEŞHİR STANDI…vb) bir kelime olmasına rağmen, ülkemiz halk dilinde her türlü şartta Stand şeklinde kullanılmaktadır.

Bunun ile beraber, ingilizcedeki anlamından etkilenerek, bilincimizde ayakta durma manasını çağrıştırıyor olması ve genel itibarı ile, standların hem fiziken mağazalar içerisinde ayakta durması, hem de manen sergilediği ürünleri ve markayı ayağa kaldırması, ayakta tutması açısından STAND kullanımı bizim açımızdan da daha bir çekici gelmektedir.

Neticede her ne kadar Türkçe bir kelime olmasa da, tam olarak İngilizce kullanımdan gelmiş veya oralara özenti de diyemeyiz. Çünkü yurtdışında Standlar genel itibariyle Displays olarak geçmektedir. Bu sebeple aslında halkımızın kullanışı ile %100 olmasa bile, bize özgülüğü de yok değildir.

Biz de sitemiz www.myreklam.com.tr de, bu sebeplerden ötürü, halkımız tarafından arandığında daha rahat bulunabilmesi açısından, Stand, Ürün Standı, Tanıtım ve Teşhir Standları, Ahşap Stand, Karton Stand, Metal Stand, Plastik Stand…vb şekilde kullanıyoruz…

Ve her zaman olduğu gibi, MY Reklam olarak, tüm stand ihtiyaçlarınızda estetik, ekonomik  ve kaliteli hizmetimiz ile çözüm ortağınız olmaya devam ediyoruz… 🙂