Kaliteli Stand / Pahalı Stand

Aslında her zaman için kaliteli demek ille de pahallı olacak demek veya bir ürünün pahalı olması ille de onun kaliteli olduğunu gösterir değildir. Zaten böyle olsa hal dilimizde kazıklanmak diye tabir edilen durum oluşmazdı 🙂  Ancak bunun ile birlikte elbette kaliteli ve güzel malzemeler, çok emek harcanan işçilikler doğal olarak pahalıdır. Bunu da gözardı etmemek gerekir. Bunun ile beraber hepimiz en kaliteli ve güzeli, en ekonomik şekilde almak isteriz…

Bir Stand İmalatçısı olarak neredeyse her ürün gibi standda da maliyeti belirleyen faktörleri şöyle sıralayabiliriz; kullanılan malzemenin fiyatı, yine kullanılan malzemenin ebadı veya ne kadar harcandığı ve üretim süresi ile işçilik maliyetleridir. Dolayısı ile, işçilik ve görünümünde hiç kusur olmayan, ayrıca güzel bir malzemeden üretilen bir stand, Kaliteli olacaktır. Bunun ile beraber biz her zaman bu kaliteyi koruyarak, otomasyona uygun üretim şekillerine göre tasarım yaparak işçiliği kısmak veya standın pek görünmeyen yerlerinde gereksiz pahalı malzeme kullanmaktan kaçınmak gibi yöntemler ile, fiyatı minimumda tutmayı hedefleriz…

Zaten Stand Farbrikası veya daha doğru bir ifade ile Stand Üreticisi olarak, Estetik Tasarımlı Standlar yapıyor olmamızın dışındaki tercih sebeplerimizden bir diğeri de budur. Kaliteli ve dolaylı olarak en pahalı ham madde pleksidir. Parlak yüzeyli, sert plastikten oluşan bu malzeme, her türlü opak renklerde olabildiği gibi, tamamen şeffaf, yarı geçirgen buzlu, fosforlu ve transparan renklerde olabilir. Pleksi Standlar 50 adetlerin altında pek yapılmasa da, bunun dışında ille de şu kadar adet olmalı gibi bir zorunluluk getirmez. Genellikle kozmetik sektörü tarafından tercih edilen bu standlarda kullanılan malzeme kalınlığı 2mm ile 10mm arasında değişir.

 

 

 

 

Bunların dışında bir de ham maddesinden değil de, ebadının büyüklüğünden ötürü fiyatı yüksek olan standlar vardır ki, bunlar genellikle Kiosklar ile Ale Santral (Marketlerin ilk girişindeki ana koridor) gibi yerlerde konumlandırılan, genellikle içerisinde personelin bulunduğu standlardır.

 

 

 

 

Netice itibarı ile, Pahalı kelimesini duyduğumuzda korkmamıza gerek yok 🙂 Bunun sebebi normalde ucuz olan bir standı pahalıya almak değil, artık stand ötesine geçilmiş neredeyse bir dükkan haline gelinmiş olmasıdır. Bu minvalde bu standlar, küçük bir dükkana göre ise yine çok çok Ekonomik Standlardır.