Metal Stand

Metal standlar, genellikle ağır ürünlerin sergilenmesi istendiğinde, dış mekanlarda teşhir arzu edildiğinde veya uzun süreli kalıcı bir stand istendiğinde tercih edilmektedir. Metal Standlar, Ahşap Standlara göre genelde biraz daha hafif olabilmekle beraber, komple sacdan üretilip, kapalı duvarlı olan modeller ahşaptan daha ağır ve pahalı olmaktadır. Bunun ile beraber, iskeleti metal profillerden oluşan Tel Standlar hem daha hafiftir, hem de Ahşap Standa göre biraz daha düşük maliyetlere çıkabilmektedir. Bu standlar yine modeline göre, monteli veya demonte yapılabilir. Avantajlı olabilmesi için, sipariş hacminin minimum 100 adet olması tavsiye edilir. Raflı alternatifleri kadar askı kancalı alternatifleri de oldukça tercih edilir.

Metal standların maliyetlerini biraz daha aşağı çekebilmek için Özellikle yan duvarlarda olan görsel kaplı duvarlar, sac yerine görsel baskılı foreks veya mukavva kullanılabilir. Böylelikle standın ağırlığı da azalmış olur. Bu yöntem aynı zamanda, uzun ömürlü olan Metal Standda, ileride başka bir ürün kullanmak istediğinizde veya aynı ürün olsa bile farklı görsel kullanmak istediğinizde işinize yarar. Şöyle ki; sadece görsel plakalar üretilir ve mevcut stand üzerine monte edilir. Sıfırdan yeni bir stand yapmaya gerek kalmadığı için ciddi bir ekonomi sağlanmış olur.

Bu yazı ile Metal standların tüm özellikleri, avantaj ve dezavantajları gibi, bilmek isteyeceğiniz tüm hususları açıklamaya çalıştık. Daha fazlası ve Standlarınıza bir an evvel kavuşmak için lütfen arayın 🙂