Ebatlarına göre Stand Çeşitleri

Standlar, ebatlarına, ham maddelerine, kullanım alanları ile sürelerine göre gibi birkaç farklı konuda çeşitlere ayrılırlar… Bunların içinden, Ebatlarına göre Stand Çeşitlerini şöyle sıralayabiliriz:

Boy Stand / Büyük Stand / Ayaklı Stand / Duvar standı gibi değişik şekillerde tabir edilen standlardır.

Genellikle yükseklikleri 120-185cm arasında olup, elbette isteğe göre genişlik, derinlik, yükseklik ve raf sayısına göre ebatlandırılabilir. Genellikle çok küçük olmayan ürünler ile çeşidi ve/veya adedi çok olan ürün teşhirlerinde tercih edilir. Hacimleri büyük olduğu için, küçük standlara göre biraz daha ek maliyet çıkartsa bile, daha fazla ürün stoklanmak istendiğinde tercih edilir. Montajlı hali, standın satış noktasına hazır olarak gitmesini sağlaması açısından avantajlı iken, nakliye ve depolama avantajı sağlaması açısından demonte olması tercih edilir. Bazı projelerde demonte olması, monteliye nazaran daha maliyetli olabilir. Ancak, gerek depolamadaki maliyet avantajı, gerekse nakliye ücretinin düşük olması ve nakliyede hasar görme riskinin minimumda olmasından ötürü, genel itibarı ile demonte standlar daha ekonomiktir.

Masaüstü Stand / Tezgah üstü Stand / Kasa önü Stand / Kasa yanı Stand olarak çeşitli şekillerde tanımlanan bu standlar genel olarak küçüktür. Çoğunlukla 0,1m³ lük kadar bile (ortalama küçük bir sehpa veya tabure kadar) yer kaplamayan standlardır.

Satış noktasına çok fazla ürün verilmeyecek ise veya ürünleriniz küçük ebatlı ise tercih edilir. Ebadından ötürü genelde büyük boy standlar ile kıyaslandığında, elbette aynı ham maddeden oluşan büyük standlara göre daha ekonomiktir. Ancak bu sadece ucuz ürünler sergilenir veya ucuz bir stand olacak demek değildir. Örneğin, özellikle kozmetik ve ilaç sektöründe tercih edilen, en pahallı ham madde olan pleksi malzemeden yapılan küçük bir plastik stand, kartondan yapılan 3-4 kat büyük bir karton standdan 2 kat daha pahalı olabilir.

Asalak Stand / Kangru Stand / Kılçık Stand / Askılı Stand olarak tanımlanan genel itibarı ile duvara, rafa, tezgaha veya başka bir standa asılarak konumlandırılan standlardır.

Masaüstü veya Kasa önü Standlardan daha küçük olup, aynı ham maddeden olması durumunda daha ekonomiktir. Ürünleriniz düz tabanlı olup devrilme riskleri fazla değil ise raflı modeller daha uygun ve estetik olabilir. Ürün ambalajlarınızın üst bölümünde askı çubuğu için delik olması durumunda kancaya asarak da kullanabilirsiniz. Hatta bu delik olmasa bile mandal ile sıkıştırmalı sistemler gibi çözümler ile yine asarak kullanma şansınız olur.

Bütün bu bilgilere göre sizin için ebadına göre hangi standın en uygun seçim olacağına karar verebilirsiniz.  Bunun dışında, Kullanım Alanlarına göre Stand çeşitleri, Ham maddelerine göre Stand ÇeşitleriHedeflerinize göre Stand çeşitleri ve Fiyatlarına göre Stand çeşitleri yazılarımızdan faydalanabilirsiniz…

Stand ebadı olarak uygun seçimi yaptıktan sonra, şimdi sıra ekonomik standı, hızlı ve kaliteli hizmet ile yaptırabileceğiniz stand imalatçısına; MY REKLAM‘ a ulaşmaya geldi… 🙂 Aramanızı heyecan ve sabırsızlık ile bekliyoruz…